Bilgilendirme
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/programlarimiz/dil

Dil Eğitimi


Dil eğitiminde; İngilizce eğitimcimiz haftanın her günü,çocuklarla birlikte olarak İngilizce'yi doğal ortamda işitmelerini ve tanımalarını sağlayıp yaşayarak dil eğitimini pekiştirmelerini sağlamaktadır. Yapılan pek çok araştırma, 0-6 yaş döneminin yabancı bir dil öğrenmede oldukça önemli ve kritik bir dönem olduğunu ve bu dönemin etkin bir biçimde değerlendirilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Ayrıca araştırmalar, erken yaşta öğrenilen yabancı dilin; çocuğun, matematik, ana dil ve sosyal bilgiler alanlarında da başarılı olmalarını sağladığını da ortaya koymuştur. Bu nedenle İngilizce eğitimi, programımızda önemli bir yer tutmaktadır. Branşı Dilbilim olan, Bilingual (çift dilli eğitim) öğretmenimiz, okulumuzda çocuklarımıza her gün İngilizce eğitim vererek, çocuklarımızın dil yatkınlıklarını arttırarak, ilerideki okul dönemleri için sağlam bir temel oluşturmayı amaçlamaktadır.

Okulumuzda uyguladığımız İngilizce eğitiminde 'Bütünsel Dil Yaklaşımına' dayalı yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Bütünsel Dil Yaklaşımında; İngilizce, anaokulu temel programıyla eşgüdüm sağlayarak, çocukların kendine özgü gelişim ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak, çocukların yaş gruplarına uygun oyun ve etkinliklerle verilmektedir. Özellikle oyun ile yabancı dil öğretimi, dil gelişiminin temelini oluşturan dinleme, taklit etme, kavram oluşumu gibi becerilerin gelişimine yardımcı olmaktadır.


{gallery}programlarimiz/dil{/gallery}